Členové kapely
Míra Koutník Míra Koutník
Zpěv
Kamil Hroch Kamil Hroch
Kytara
Ivan Mann Ivan Mann
Baskytara, sbory
Petr Páleník Petr Páleník
Bicí, sbory
Dan Waltr Komárek Dan (Waltr) Komárek
kytara

Pokračování historie kapely

Další kapitola se začala psát od začátku roku 2009 kdy odešel kytarista Martin Havel a přišel nový člen DAN (Walter) KOMÁREK. Po krátké době se Dan "zapracoval" a tak v tomto složení jedeme dál.
JAK ? PŘIJĎTE SE PODÍVAT !!!

Jak to všechno vzniklo

Po rozpadu kapely White Baron (v roce 2003), kde působila většina členů orchestru (Ivan, Kamil a Petr), kde se hrály většinou převzaté věci od zahraničních interpretů, jako jsou Iron Maiden, Judas Priest, Led Zeppelin, Ozzy Osbourne atd. si kluci vzpomněli na písničku: "Potkali se čtyři kluci na návsi a řekli si, už nebudem jak toulaví psi, začnem hrááát rock`n`roll, co každej má rááád..."

Jenže to neskončilo rock`n`rollem, ale výběrem populárního Kabátu. Chyběl zpěv, tak jsme oslovili Míru Koutníka a začali zkoušet. Nacvičili několik písniček od Kabátu a jiné zábavové skladby. Přitom jsme přemýšleli o vhodném názvu kapely a Petr řekl, že když hrajeme tolik písniček od Kabátu, tak proč bychom se nemohli jmenovat Vaťák nebo Hubertus. Po domluvě všech členů sboru jsme se dohodli na dobře stylizovatelném a vypadajícím jménu VaŤák. Takto jsme vystupovali asi 2 roky. Pak se postupem času od zábavového hraní ustoupilo a začali jsme hrát pouze koncerty, kde je třeba vyšší úrovně a kvality.

Jelikož Míra s podobně znějícím hlasem originálu se potřeboval soustředit více na zpěv, tak odložil kytaru a kapela se dala do pátrání po dalším kytaristovi, v úmyslu zvednout úroveň a podobat se tak blíže vzoru i počtem členů (když už nic). Po doporučení Martina Pryšingera, kolegy z jiné kapely, který věděl, že sháníme kytaristu, dostali jsme tip na kytaristu z Jaroměře Martin Havla. Zavolali si, dohodli se na zkoušce, vyzkoušeli ho a vzali mezi sebe. Zkoušeli jsme tak pár zkoušek a odehráli prvních pár koncertů. Kapela se tak začala specializovat pouze na repertoár kapely Kabát. Od té doby (rok 2006) působíme jako VaŤák - Kabát Revival.

Sponzoři