Pokračování historie kapely

     se začala psát od začátku roku 2009 kdy odešel kytarista Martin Havel
a přišel nový člen DAN (Walter) KOMÁREK. Po krátké době se Dan "zapracoval" a tak jedeme dál.
JAK ? PŘIJĎTE SE PODÍVAT !!!

 

Jak to všechno vzniklo:

     Po rozpadu kapely White Baron (v roce 2003), kde působila většina členů orchestru (Ivan, Kamil a Petr), kde se hrály většinou převzaté věci od zahraničních interpretů, jako jsou Iron Maiden, Judas Priest, Led Zeppelin, Ozzy Osbourne atd. si kluci vzpomněli na písničku: "Potkali se čtyři kluci na návsi a řekli si, už nebudem jak toulaví psi, začnem hrááát rock`n`roll, co každej má rááád..."

     Jenže to neskončilo rock`n`rollem, ale výběrem populárního Kabátu. Chyběl zpěv, tak oslovili Míru Koutníka a začali zkoušet. Nacvičili několik písniček od Kabátu a jiné zábavové skladby. Přitom přemýšleli o vhodném názvu kapely a Petr řekl, že když hrají tolik písniček od Kabátu, tak proč by se nemohli jmenovat Vaťák nebo Hubertus. Po domluvě všech členů sboru se dohodli na dobře stylizovatelném a vypadajícím jménu VaŤák. Takto hráli asi 2 roky. Pak se postupem času od zábavového hraní ustoupilo a začali hrát pouze koncerty, kde je třeba vyšší úrovně a kvality.

     Jelikož Míra s podobně znějícím hlasem originálu se potřeboval soustředit více na zpěv, tak odložil kytaru a kapela se dala do pátrání po dalším kytaristovi, v úmyslu zvednout úroveň a podobat se tak blíže vzoru i počtem členů (když už nic). Po doporučení Martina Pryšingera, kolegy z jiné kapely, který věděl, že shánějí kytaristu, dostali tip na kytaristu z Jaroměře Martin Havla. Zavolali si, dohodli se na zkoušce, zkusili ho - vzali ho. Zkoušeli tak pár zkoušek a odehráli prvních pár koncertů. Kapela se tak začala specializovat pouze na Kabátí repertoár. Od té doby (rok 2006) působí jako VaŤák - Kabát Revival.

The End
(a jestli neumřeli, tak hrají dodnes)